The Name Book Tag - Demetria.

Hej! Postanowiłam zrobić The Name Book Tag dzisiaj w zamian za Sobotni Cytat Tygodnia.  Nie ma sensu dłużej ględzić, rozpoczynajmy !Dawca( Lois Lowry)
Jonasz żyje w idealnym społeczeństwie. Należy do tzw. komórki rodzinnej. Żyje rutynowo, tak jak to zaplanowano dawno temu, tak jak żyły  pokolenia przed nim.  Ludzie w tym utopijnym świecie nie znają uczuć ani kolorów.  Każdy ma przypisanych rodziców i pracę. Nikomu nawet nie przyjdzie do głowy, by zadawać pytania. Wszyscy są tacy sami.Z wyjątkiem Jonasza.Podczas ceremonii dwunastolatków dzieci z dumą przyjmują przydzielone im życiowe role. Jonaszowi przypada najtrudniejsze zadanie- zostanie Odbiorcą Pamięci. To on będzie dźwigał na swoich ramionach wspomnienia wszystkich ludzi, by oni nie musieli się martwić uczuciami, by mogli żyć beztrosko.  Czy podoła zadaniu?                                                        Recenzja tej książki pojawi się na moim blogu już niedługo:)                   

Ever( Alyson Noel)

Pewnego koszmarnego dnia szesnastoletnia Ever Bloom traci w wypadku samochodowym najbliższą rodzinę. Od tej chwili staje się medium – słyszy myśli różnych ludzi, widzi ich aurę i dzięki przelotnemu choćby dotykowi może poznać ich przeszłość. Te nadprzyrodzone umiejętności sprawiają, że otoczenie traktuje ją jak dziwadło, więc Ever zamyka się w sobie i odgradza od świata.

Wszystko się zmienia, kiedy dziewczyna poznaje Damena Auguste’a. Tylko on potrafi wyciszyć dudniące w jej głowie głosy i wejrzeć w jej duszę. Dzięki niemu Ever wchodzi w świat alchemii i magii, dowiadując się rzeczy, o których zwykły śmiertelnik nie ma pojęcia. Kim jest Damen? Czy potrafi odpowiedzieć na pytania, które dręczą Ever?
Czytałam tę książkę bardzo dawno ale pamiętam, że bardzo mi się podobała. Jeśli przeczytam ją jeszcze raz, na pewno napiszę recenzję.


Miast0 Kości ( Cassandra Clare)
Clary jest zwyczajną dziewczyną, ze zwykłymi problemami przeciętnej nastolatki. A przynajmniej nią była, dopóki nie dowiedziała się kim tak na prawdę jest, przy okazji poszukując matki, którą porwał uznany za martwego Valentine. Musi szybko przyzwyczaić się, że to co do tej pory uważała za prawdziwe życie, było tylko fasadą, za którą ukrywały się  różnego rodzaju potwory dobre i te złe, z którymi walczą Nocni Łowcy.  Okazuje się, że to czego najbardziej pożąda Valentine wiąże się zarówno z Nefilim jak i z Clary.
Czy dziewczyna odnajdzie matkę, pokona Valentina i rozwiąże zagadkę swojego pochodzenia? Tego dowiecie się czytając tę książkę.
Przeczytałam już wszystkie części tej serii. Jak na razie na blogu pojawiła się recenzja tylko ostatniej, ale możliwe, że w końcu pojawią się i poprzednich.
Eksperyment Anioł( James Patterson)

Max nie jest zwykłą dziewczyną. Ona i jej przyszywane rodzeństwo są inni. Wyglądają jak normalne nastolatki, tyle że z wielkimi skrzydłami na plecach. Zostali stworzeni przez chorych naukowców w ramach Eksperymentu. Pragną normalnego życia, które jednak nie jest im pisane. Wciąż ścigani przez wilkołako-podobne stwory, które chcą ich zabić nie mają lekkiego życia.
Kiedy zostaje porwana jedna z młodszych sióstr, bohaterowie wyruszają na poszukiwania. Czy im się uda? Czy odbiją siostrę z rąk psychopatów? Czy przy okazji dowiedzą się innych ciekawych rzeczy na swój temat?
Recenzja tej książki pojawi się na blogu w najbliższym czasie.


Taka sobie wróżka( Janette Rallison)
Kiedy ukochany chłopak 16-letniej Savanny, Hunter rzuci ją dla jej starszej siostry Jane, Savanna nieopatrznie zażyczy sobie księcia z bajki, który zabrałby ją na szkolny bal. Zamiast księcia zjawi się jednak Chrissy – „taka sobie” wróżka (z racji słabych ocen w szkole czarów, nie zasłużyła sobie jeszcze na tytuł „dobrej wróżki”), która obieca Savannie spełnienie trzech życzeń, przez co dziewczyna wyląduje w średniowieczu: najpierw jako Kopciuszek, potem jako Królewna Śnieżka, aż wreszcie po to, żeby ratować Tristana – niespodziewanie przystojnego kolegę ze szkoły, który wbrew swojej woli, omyłkowo znajdzie się w samym sercu średniowiecznej intrygi. Żeby wrócić do przyszłości, Savanna i Tristan będą musieli stawił czoło cyklopom, smokom i tajemniczemu Czarnemu Rycerzowi.

Dlaczego nie napisałam streszczenia, a skopiowałam i wstawiłam? Po prostu, czytałam tę książkę 4 lata temu i treść jej pamiętam oględnie, nie w całości. Kiedy wreszcie będę miała jakieś oszczędności, kupię ją, odświeżę sobie i wtedy na pewno na blogu pojawi się recenzja.


Radleyowie( Matt Haig)
Opowiada ona o dwójce 17-latków , Clarze i Rowanie, którzy dowiadują się , że rodzice ukrywali przed nimi to, kim są wszyscy członkowie ich rodziny. Nie dość , że główni bohaterowie przeżywają własne rozterki , to jeszcze przyjeżdża w odwiedziny sadystyczny wampir morderca - wujek Will. Bardzo szybko ciąg wydarzeń doprowadza do pewnych nieprzyjemnych i zazwyczaj niebezpiecznych sytuacji.


Intruz( Stephanie Meyer)
świecie, w którym tajemniczy najeźdźca zawładnął ciałami ludzi, został tylko niewielki ruch oporu. Melanie Stryder przez lata uciekała , nie dając się złapać. Niestety, w końcu wpada w ręce Dusz. Zostaje jej wszczepiona Wagabunda, jedna z nich. Podczas przeszukiwania umysłu Mel, Wagabunda zauważa, że dziewczyna nie zniknęła, jej umysł wciąż jest żywy. Czy Melanie odbierze swoje ciało? Co stanie się z Wagabundą? 
Nie mam pojęcia kiedy recenzja tej książki pojawi się na blogu. Na pewno nie w najbliższym czasie, ale się pojawi.

Asystent Wampira(Darren Shan)
                                                                                                          Darren był zwykłym nastolatkiem... dopóki nie poszedł na przedstawienie Cyrku Odmieńców, nie ukradł najukochańszego zwierzątka wampira-artysty, a ten zwierzaczek( pajęczyca Octa) nie ukąsił jego najlepszego kumpla.  Aby go uratować i uzyskać odtrutkę, Darren zgodził się na zostanie półwampirem, asystentem wampira. 
Nie mógł jednak zostać z rodziną, ponieważ dręczyło go pragnienie krwi. Oszukał wszystkich, udając swoją śmierć, dzięki czemu mógł spokojnie odejść i zamieszkać wśród Odmieńców.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Podróże międzyksiążkowe , Blogger