Książkowe Podsumowanie Stycznia !!!

Hej! Miał się dzisiaj pojawić Autor Tygodnia  stwierdziłam jednak, że zrobię coś innego. Jednakże biorąc pod uwagę to, że jest już Luty, postanowiłam zrobić Książkowe Podsumowanie Stycznia. Ostrzegam, to będzie długi post.  Jeszcze jedna sprawa, nie ważne, czy czytałam daną książkę  czy nie, przy wszystkich pojawi się opis pochodzący ze strony lubimyczytać.pl  
Zaczynamy!
A oto one!

Klub Dumas- Arturo Perez-Reverte( wyd. 2003)


 Klub Dumas to niezwykłe zaproszenie dla tych wszystkich, dla których książki wciąż są źródłem przygód, emocji i gry z własną i cudzą wyobraźnią. To zaproszenie i zabawa dla wielbicieli powieści Aleksandra Dumasa, Stevensona, Sabatiniego, Conan Doyle`a                     i Chandlera, ale i dla wielbicieli borgesowskiej biblioteki i rzadkich, często sekretnych starodruków. Klub Dumas to intryga, zagadka kryminalna, powieść akcji i cudowny hołd składany Powieści, Książce     i Czytelnikom.
Książkę kupiłam w Matrasie za 13 zł po tym jak poleciła ją w jednym z filmików Anita (Book Reviews by Anita).                                                                                       

                    Petra- Halina Bielińska, Maria Kruger( wyd.1975)


Petra to cudowne dziecko. Swoim śpiewem i deklamowaniem wierszy zabawia gości w gospodzie. Jednak nie chce dłużej tego robić więc w przebraniu chłopca udaje się w podróż po średniowiecznej Europie. Ta podróż odmieni całe jej życie. 
Książkę wzięłam z półki w bibliotece. Spokojnie, nie ukradłam. Biblioteka koło mojej szkoły wystawia na półeczce w korytarzu książki stare, których nikt nie wypożycza. Takie książki można sobie wziąć za darmo i tak też właśnie pozyskałam ,, Petrę".


            Kilka miesięcy całe życie- Ewa Nowacka( wyd. 1978)

Bohaterem książki jest trzynastoletni Piotrek, który jak co roku przyjeżdża na wakacyjny wypoczynek do dziadka, mieszkającego na wsi niedaleko Warszawy. Rodzice Piotrka ciężko pracują, by zapewnić mu wszystko, czego im brakowało w dzieciństwie. Mimo to Piotrek czuje, że w domu jest mu „duszno”. Odetchnąć może u dziadka, gdzie nie słyszy ciągle zakazów i nakazów. Dziadek pozwala mu mieć własne zdanie. A dla ojca istnieje tylko to, co sądzi on sam, racja zawsze leży tylko po jednej stronie. W domu Piotrek musi się zachowywać jak dorosły, ale kiedy rodzice rozmawiają o ważnych dla niego sprawach, okazuje się, że jeszcze jest zbyt dziecinny, by to zrozumieć. Wydaje się, że te wakacje będą takie same jak wszystkie poprzednie. Piotrek jak co roku chodzi popływać z kolegami, wymienia się z nimi znaczkami, jeździ na rowerze i robi wycieczki z Muckiem, starym psem dziadka. Nowością jest odkrycie zainteresowania Elką, którą zawsze nazywał Marchewką. Teraz uważa ją za złotowłosą i walczy o jej względy z jednym z kolegów. 
Książkę pozyskałam dokładnie tak samo jak ,, Petrę".


                                                                    
  Nina i Klątwa Pierzastego Węża- Moony Witcher wyd. 2015


 Nina zdobyła już dwa Arkany, ale wie, że by uwolnić myśli dzieci       i uratować Szósty Księżyc Xorax, będzie musiała walczyć dalej. I to nie tylko przeciwko hrabiemu Karkowi Ca'd'Oro! U boku młodej alchemiczki po raz kolejny staną jednak coraz bardziej doświadczeni i odważni Cesco, Dodo, Fiore i Roxy.
Książkę kupiłam za 15 zł w Biedronce, dość niedawno. Kilka lat temu dostałam drugą część od babci na urodziny. Bardzo mi się spodobała, więc ujrzawszy pierwszą i trzecią część w biedronkowej biblioteczce za tak niską cenę, wzięłam obie.
                               
 Dziewczynka z Szóstego Księżyca- Moony Witcher( wyd. 2015)

Nina jest w piątej klasie, mieszka ze swoimi ciociami w Madrycie. Prawie w ogóle nie widuje rodziców, którzy pracują bardzo daleko. Do tej chwili wszystko toczy się normalnie. Ale jest jeszcze znamię na prawej ręce Niny. Znamię w kształcie gwiazdki, dokładnie takie samo jakie miał jej ukochany dziadek Misza, wielki alchemik, mieszkający w Wenecji. Czy to znak przeznaczenia? Jaka przyszłość czeka Ninę?


                      Morze potworów- Rick Riordan( wyd. 2013)

Siódma klasa była dla Percy’ego Jacksona wyjątkowo spokojna. Żaden potwór nie przedostał się na teren jego nowojorskiej szkoły. Ale kiedy niewinna gra w zbijanego z kolegami z klasy zmienia się w śmiertelną rozgrywkę z brutalną bandą olbrzymów-ludożerców… sprawy przyjmują paskudny obrót. Niespodziewana wizyta Annabeth, przyjaciółki Percy’ego, oznacza kolejne złe wieści: magiczna granica broniąca Obozu Herosów została zniszczona przez truciznę podrzuconą przez tajemniczego wroga. Jeśli lekarstwo nie znajdzie się na czas, jedyna bezpieczna przystań dla herosów przestanie istnieć.
Książkę tę kupiłam na Tesco za 10 zł, przeszukując kosz z książkami. Morze potworów czytałam jeszcze w podstawówce, ale myślę, że jeszcze raz to zrobię i to z wielką chęcią. 
                                     Znak Ateny- Rick Riordan( wyd. 2012)
Annabeth jest przerażona. Właśnie gdy ma znowu spotkać się z Percym po sześciu miesiącach rozłąki, na którą skazała ich Hera, Obóz Jupiter szykuje się do wojny. Kiedy dziewczyna i jej przyjaciele Jason, Piper i Leo przylatują tam na pokładzie Argo II, rzymscy półbogowie sądzą, że to inwazja: grecki okręt wojenny – fantastyczne dzieło Leona, z miotającym ogień spiżowym smokiem na dziobie – odbierają jako zagrożenie. Annabeth ma nadzieję, że kiedy Rzymianie zobaczą na pokładzie Jasona, swojego pretora, przekonają się, że goście z Obozu Hercosów przybywają z pokojową misją. Ale to niejedyny powód jej lęku. Annabeth ma w kieszeni dar od matki, który otrzymała z żądaniem: „Idź za Znakiem Ateny. Pomścij mnie”. Dziewczyna i tak już dźwiga ciężar przepowiedni, według której siedmioro półbogów ma wyruszyć na poszukiwanie Wrót Śmierci, aby je zamknąć i udaremnić powrót potworów na świat. Czego jeszcze chce od niej Atena? Lecz Annabeth najbardziej boi się tego, że Percy mógł się zmienić. Może przyjął już rzymskie poglądy i obyczaje? Może nie są mu już potrzebni dawni greccy przyjaciele, a w razie konfliktu stanie po stronie Rzymian? Jako córka bogini wojny i mądrości Annabeth jest urodzonym przywódcą, ale nie chce już nigdy rozstawać się z ukochanym Percym, synem boga mórz.
Pełna niesamowitych przygód wyprawa z Ameryki do Rzymu została ukazana z punktu widzenia czworga jej uczestników. W Rzymie czekają na młodych herosów zaskakujące odkrycia, niespodziewane wybory i straszliwe zagrożenia. Od powodzenia ich misji zależą losy całego świata. Wejdź z nimi na pokład Argo II, jeśli masz odwagę. 
Książkę tę czytałam około pół roku temu, ale nie była moja.  Niedawno dostałam ją, a raczej odkupiłam od przyjaciela za 13 zł, by móc skompletować całą serię Olimpijscy Herosi. 

                                              Syn Neptuna- Rick Riordan( wyd. 2012)
PERCY MA ZAMĘT W GŁOWIE. Budzi się z długiego snu i nie pamięta zbyt wiele poza własnym imieniem. Nie odzyskuje pamięci nawet wówczas, gdy wilczyca Lupa mówi mu, że jest półbogiem, i uczy go władania magicznym mieczem. Odbywa wędrówkę, podczas której musi pokonać wiele potworów, i w końcu trafia do obozu herosów… ale i tutaj niczego sobie nie przypomina. Pamięta tylko jeszcze jedno imię: Annabeth.
HAZEL POWRÓCIŁA Z TAMTEGO ŚWIATA. W poprzednim życiu starała się być posłuszną córką, choć jej matka wykorzystywała szczególny „dar” córki, by zaspokoić swoją chciwość. Kiedy więc tajemniczy Głos opętał matkę i jej ustami nakazał użyć owego „daru”, by obudzić wielkie zło, Hazel zbyt późno zdobyła się na odwagę, by mu się sprzeciwić. Na skutek jej błędu zagrożone są losy całego świata. Teraz Hazel marzy tylko o tym, by uciec od tego wszystkiego na zaczarowanym koniu, który pojawia się w jej snach.
FRANK JEST NIEZDARĄ. Choć jego babcia twierdzi, że ich przodkowie byli potężnymi bohaterami, a on sam może się stać, kim tylko zechce, Frankowi nie jest łatwo w to uwierzyć. Nie wie nawet, kim jest jego ojciec. Ma nadzieję, że okaże się nim Apollo, bo strzelanie z łuku to jedyne, w czym chłopak jest dobry – choć nie aż tak dobry, by odnosić sukcesy w obozowych manewrach. Wstydzi się swojej niezdarności, zwłaszcza w towarzystwie Hazel, najbliższej przyjaciółki. To właśnie jej postanawia powierzyć swój największy sekret.
Książkę tę tak samo jak ,, Znak Ateny" odkupiłam od kolegi.  Nie czytałam jej jeszcze, ponieważ nie mogę się do niej przekonać. Chodzi tu głównie o zależność Obóz Herosów- Obóz Jupiter( jeśli czytałeś, wiesz o co chodzi).

             Harry Potter i Książę Półkrwi- J. K. Rowling( wyd. 2006)

Po nieudanej próbie przechwycenia przepowiedni Lord Voldemort jest gotów uczynić wszystko, by zawładnąć światem czarodziejów. Organizuje tajemny zamach na swego przeciwnika, a narzędziem w jego ręku staje się jeden z uczniów. Czy jego plan się powiedzie? Tom szósty przygód Harry’ego Pottera przynosi cenne informacje o matce Voldemorta, jego dzieciństwie oraz początkach kariery młodego Toma Riddle’a, które rzucą nowe światło na sylwetkę głównego antagonisty Pottera. Na czym polega sekret nadprzyrodzonej mocy Czarnego Pana? Kto będzie nowym nauczycielem obrony przed czarną magią? Jaki jest cel tajemniczych i niebezpiecznych wypraw Dumbledore’a? Kto będzie wybranką serca Harry’ego? I wreszcie, kto jest tytułowym Księciem Półkrwi i jaką misję ma on do spełnienia?
Książkę tę czytałam bardzo dawno. Pozyskałam ją przez wymianę. Dostałam od kolegi na urodziny Dom Hadesa, a że już miałam tą książkę, zamieniłam się z koleżanką na Harrego ;)


Harry Potter and the Prisoner of Azkaban- J.K. Rowling( wyd. 2014)

Z pilnie strzeżonego więzienia ucieka niebezpieczny przestępca. Kim jest? Co go łączy z Harrym? Dlaczego lekcje przepowiadania przyszłości stają się dla bohatera udręką? W trzecim tomie przygód Harry'ego Pottera poznajemy nowego nauczyciela obrony przed czarną magią, oglądamy Hagrida w nowej roli oraz dowiadujemy się więcej o przeszłości profesora Snape'a. Wyprawiamy się również wraz z trzecioklasistami do obfitującego w atrakcje Hogsmeade, jedynej wioski w Anglii zamieszkanej wyłącznie przez czarodziejów.
Książkę kupiłam w oryginale, w takim właśnie wydaniu----> 
na lotnisku Heathrow oczekując na samolot powrotny do Polski.
Dałam za nią 7 funtów.


                    Walt Disney. Potęga Marzeń- Bob Thomas( wyd. 2014)

Jak chłopakowi z małego miasteczka w Missouri udało się stworzyć jedną z największych korporacji rozrywkowych na świecie- The Walt Disney Company? Biografia "Walt Disney. Potęga marzeń" to książka znanego biografa Boba Thomasa, poświęcona jednemu z największych marzycieli i wizjonerów ubiegłego wieku!  To przemawiająca do wyobraźni bestsellerowa opowieść o tym, jak ważne są w życiu marzenia i determinacja, by je spełniać!
Książkę kupiłam na książkach w Tesco za 26 zł.  Kiedy tylko zauważyłam ją na półce stwierdziłam, że muszę ją kupić. Uwielbiam Disneyowskie  bajki, wychowałam się na nich. Chcę dowiedzieć się czegoś więcej o człowieku, dzięki któremu nauczyłam się marzyć i nie bać się wyrażać swojego zdania.

                             Wróć, jeśli pamiętasz- Gayle Forman( wyd. 2015)


Minęły trzy lata od tragicznego wypadku, który na zawsze zmienił życie Mii. Chociaż dziewczyna straciła rodziców i młodszego brata, postanowiła żyć dalej. Obudziła się ze śpiączki… ale zniknęła z życia Adama. Teraz żyją osobno po dwóch stronach Ameryki – Mia jako wschodząca gwiazda wśród wiolonczelistek, Adam jako rockman, idol nastolatek i obiekt zainteresowania tabloidów. Pewnego dnia los daje im drugą szansę…Przemierzając ulice Nowego Jorku, miasta, które stało się nowym domem Mii, wyruszą w podróż w przeszłość. Czy uda im się odnaleźć miłość? Czy Mię i Adama czeka wspólna przyszłość? 
Książkę kupiłam za 27 zł w Matrasie. Posiadam pierwszą część , której nawiasem mówiąc też nie przeczytałam :(  Oglądałam jednak film, który coś we mnie poruszył, więc kiedy tylko pojawiła się druga część , od razu ją kupiłam.       Klub Miłośniczek Czekolady- Carole Matthews( wyd. 2011)

Zapomnijcie o brylantach – to czekolada jest najlepszym przyjacielem dziewczyny!Niektóre kobiety są uzależnione od zakupów, inne nigdy nie mają dość szampana. Są takie, które lubią usiąść z dobrą książką, inne wolą wyjść wieczorem z domu. A Lucy Lombard nie może żyć bez czekolady. Gęsta, kremowa, słodka, przepyszna czekolada jest niezastąpiona. W dodatku potrafi wszystko wyleczyć, od złamanego serca po ból głowy. Tę miłość Lucy podzielają trzy najlepsze przyjaciółki: Autumn, Nadia i Chantal. We cztery tworzą doborową grupę – Klub Miłośniczek Czekolady. Zawsze gdy pojawia się kryzys, spotykają się w swoim sanktuarium – kafejce Czekoladowe Niebo. Kiedy chłopak, który obiecuje wierność, nadal zdradza, szef flirtuje, mąż okazuje się nałogowym hazardzistą, a w małżeństwie brakuje miłości, można się zwierzyć przyjaciółkom i wzmocnić nadwątlone siły czekoladą.
Kupiłam tę książkę z trzech powodów: była tania( 13 zł) , spodobał mi się opis i bardzo smakowity tytuł :D Już nie mogę doczekać się lektury.

                                                 Rywalki- Kiera Cass( wyd. 2014)

Dla trzydziestu pięciu dziewcząt Eliminacje są szansą ich życia. To dzięki nim mają szansę uciec z ponurej rzeczywistości. Ze świata, w którym panują kastowe podziały, wprost do pałacu, w którym będą spełniane ich życzenia. Z miejsca, gdzie głód i choroby są na porządku dziennym, do krainy jedwabi i klejnotów. Celem Eliminacji jest wyłonienie żony dla czarującego i przystojnego księcia Maxona.
Każda dziewczyna marzy o tym, by zostać Wybraną. Każda poza Americą Singer.Dla Ami Eliminacje to koszmar. Oznacza konieczność rozstania z Aspenem – jej sekretną miłością i opuszczenie domu. A wszystko tylko po to, by wziąć udział w morderczym wyścigu o koronę, której wcale nie pragnie.Jednak gdy spotyka Maxona, który naprawdę przypomina księcia z bajki, America zaczyna zadawać sobie pytanie, czy naprawdę chce za wszelką cenę opuścić pałac. Być może życie o jakim marzyła wcale nie jest lepsze niż to, którego nawet nie chciała sobie wyobrazić. 
Kupiłam ją w biedronce za 25 zł. Powodem była przepiękna okładka, która natychmiast przyciągnęła mój wzrok oraz wiele dobrych opinii na jej temat.  Mam nadzieję, że nie zawiedzie moich oczekiwań.

                        Córka Żywiołu- Leigh Fallon(wyd. 2011)

Megan Rosenberg przeprowadza się do Irlandii i nagle wszystko zaczyna nabierać sensu. Choć dorastała w Ameryce, w nowym miejscu czuje się jak w domu. W szkole poznaje wspaniałych przyjaciół i zakochuje się w tajemniczym, przystojnym Adamie DeRísie. Wkrótce jednak staje się jasne, że uczucie Megan i Adama jest naznaczone przez odwieczną moc, która ich przyciąga do siebie, ale może też doprowadzić do ostatecznej zagłady.
Po chwilowych poszukiwaniach na książkowej wysepce w Tesco znalazłam tę książkę. Słyszałam o niej kiedyś, ale nigdy się nie złożyło, bym miała okazję ją kupić. Dopiero teraz, po zapłaceniu 15 złotych, książka jest moja. Ciekawe, czy fabuła jest tak genialna jak okładka?

              Tarantella Koncert Włoski- Leszek Prorok(wyd. 1974)

To dwa utwory obyczajowo- psychologiczne o dorastającej młodzieży. Łączy je postać jednego z bohaterów.
Nabyłam w bibliotece tak jak ,, Petrę" i ,, Kilka miesięcy całe życie". Wzięłam ją ponieważ... nie miałam serca zostawić jej samej na tej małej półce. Książki są jak małe słodkie kotki- nie zostawisz małego kotka na pastwę losu :)
                       Piękna nieznajoma- Danuta Bieńkowska( wyd. 1971)

Opowieść o przygodach reportera na ziemi wieluńskiej, gdzie spotyka on Rumunkę poszukującą syna pozostawionego w Polsce w okresie okupacji. Zafascynowany urodą cudzoziemki, śledzi jej poczynania, stając się uczestnikiem niecodziennych, niemal sensacyjnych wydarzeń.
Wzięłam ją z tego samego powodu co ,, Tarantella Koncert Włoski".


                                                     Bezduszna- Gail Carriger(wyd. 2011)

Po pierwsze, Alexia nie ma duszy. Po drugie, jest starą panną, której ojciec był Włochem, a teraz nie żyje. Po trzecie, została zaatakowana przez wampira, co stanowi oburzające naruszenie zasad dobrego wychowania. A dalej? Sprawy lecą na łeb, na szyję, gdyż ów wampir przypadkowo ginie z jej ręki, a nieznośny lord Maccon (hałaśliwy, gburowaty i zabójczo przystojny wilkołak) z rozkazu królowej Wiktorii wszczyna śledztwo. Jedne wampiry znikają, inne pojawiają się znienacka, jakby wyrastały spod ziemi, a podejrzenia padają na Alexię. Czy nasza bohaterka zdoła rozwiązać zagadkę skandalu, który wstrząsnął londyńską socjetą? Czy charakterystyczna dla bezdusznych umiejętność neutralizowania sił nadprzyrodzonych okaże się pomocna, czy raczej przysporzy jej wstydu? I co najważniejsze - kto naprawdę zawinił? I czy podadzą ciasto z kajmakiem?
Kupiłam ją za 10 zł dzięki karcie stałego klienta w Matrasie. Kiedyś przeczytałam recenzję na jej temat. To wtedy zapragnęłam ją przeczytać. Niestety, szybko o niej zapomniałam( krótka pamięć), ale jak widać, w końcu do mnie trafiła.

To tyle. Przepraszam za opisy, ale większości tych książek jeszcze nie zdążyłam przeczytać:(

15 komentarzy:

 1. Ja rzadko coś czytam, ale post ciekawy :)

  by-mickey.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli się znajdzie odpowiednią książkę, zamiłowanie samo przychodzi.
   Dzięki za komentarz:)

   Usuń
 2. Uwielbiam czytać!
  Podsumowanie świetne. Książek jest dość sporo - to fakt, lecz czyta się miło.
  Żadnej z tych tutaj wymienionych nie czytałam, ale ''Klub miłośniczek czekolady'' brzmi ciekawie :D

  Pozdrawiam, http://mojswiat9893.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książek sporo przez to, że jestem Książkozakupoholiczką:D

   Usuń
 3. Fantastyczny ,ja również kocham książki, zapraszam do mnie majkabazal.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz:) Niech żyją fani książek!!!

   Usuń
 4. "Bezduszna" mi się nie spodobała, chciałabym w końcu przeczytać "Rywalki" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ahh, to wydanie HP jest takie piękne *-* sama dysponuję identycznym, ale kupionym w naszym polskim Matrasie >.< z kolei z Londynu przywiozłam sobie taką śliczną i malutką "Alice in the Wonderland" ~~ ;3 Magia czytania to coś, czego nie da się opisać w słowach, ale niestety pozostaje niezrozumiałą dla wielu, wielu młodych (i nie tylko!) ludzi. Cieszmy się, że nas ten stan nie dotyczy ^.^ równie pięknym rzemiosłem jest pisanie, ah!
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie ~~<3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niech żyją fani Książek! Dzięki za komentarz :)

   Usuń
 6. Ja najbardziej lubie ksiazki typu Fantasy albo romantyczne. Najlepiej sie je czyta wedlug mnie, np trylogia Delirium, Albo skrzydla laurel. Goraczka rownierz warta przeczytania. Ale mimo wszystko nie czytam zbyt czesto.
  Obserwuje :)
  http://choco-milk-blog.blogspot.nl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W czasach, w których mało ludzi w ogóle wie co to jest książka ważne, że cokolwiek czytasz. Dzięki za komentarz :)

   Usuń
 7. O kurde trzymam kciuki :D i Gratuluję za taką kolekcje w biblioteczce !
  Mało osób teraz czyta, jednak to rozwija naszą wyobraźnie :)
  http://feather92.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) To dopiero 10% tego, co mam w mojej biblioteczce :D

   Usuń
 8. Harry Potter zawsze będzie dobrym pomysłem do lektury! <3 ; ) Co do Rywalek, to moja pierwsza myśli również brzmiała 'kupiłabym chociaż dla okładki'. ;p
  robertakaaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Podróże międzyksiążkowe , Blogger