Problemy Czytelnicze TAG

Zanim zacznę odpowiadać na pytania, chcę oświadczyć iż nominacji w tym poście nie będzie. Jednakże zachęcam każdego czytelnika posiadającego bloga do zrobienia tego TAG-u u siebie.

1.  Masz 20 tys. książek do przeczytania. Jak zdecydujesz co przeczytasz jako pierwsze?
A z jakiej racji muszę zdecydować co pierwsze? Jeśli dostaję te książki za free, to moją pierwszą reakcją nie byłoby ,, co przeczytam teraz", tylko coś w tym stylu:
                           

2. Jesteś w połowie książki i stwierdzasz, że kompletnie ci się nie podoba. Kontynuujesz ją, czy przerywasz?
Przerywam. Jeśli z książką jest coś nie tak, to dlaczego mam poświęcać na jej czytanie kolejne minuty? Przecież czeka na mnie 19 999 innych książek :D

3. Kiedy zbliża się koniec roku, a tobie pozostało kilka ( naście) książek do zakończenia jakiegoś wyzwania. Czy starasz się je jak najszybciej nadrobić?
 Tegoroczne wyzwanie to jedyne jakie kiedykolwiek robiłam, więc nigdy nie doświadczyłam takiej sytuacji.  Aczkolwiek gdybym jej doświadczyła odpowiedziałabym, że staram się te książki przeczytać jak najszybciej, czytając gdzie popadnie, np. na ulicy, w autobusie, w domu, w szkole itp. itd.

4. Okładki serii, którą kochasz w ogóle do siebie nie pasują. Jak sobie z tym radzisz?
Nie zwracam na to uwagi. Jeśli jakąś serię kocham, to nie interesuje mnie to jak wygląda. To tak jakby porzucić dziecko tylko ze względu na to, że wygląda inaczej niż sobie wyobrażaliśmy, np. nie ma błękitnych oczu, tylko brązowe.

5. Wszyscy kochają książkę, której nienawidzisz. Z kim dzielisz się swoimi uczuciami?
Zdania na temat danej książki zawsze są podzielone, ale jeszcze nigdy nie spotkałam się z tym, że zostałam sama z własnymi przekonaniami. Zawsze jest ktoś jeszcze, kto myśli tak samo lub podobnie.

6. Czytasz publicznie książkę i nagle zaczynasz płakać. Jak sobie z tym radzisz?
Jeszcze nigdy nie płakałam czytając książkę. Oczywiście, doświadczyłam smutku, ale nie aż takiego, żeby z moich oczu płynęły łzy. Co innego śmiech. Często śmieję się czytając. Nie ważne gdzie jestem ludzie zawsze patrzą na mnie jak na wariatkę. Ale wiecie co?

                                   

7. Kontynuacja książki, którą kochasz właśnie pojawiła się na rynku, ale ty nie pamiętasz zbyt dużo z poprzednich tomów. Co robisz? Przeczytasz jeszcze raz wszystkie tomy?
Czy tylko według mnie to pytanie nie ma sensu? Jeśli jakąś książkę kochasz, to jak na brodę Merlina możesz nie wiedzieć o czym jest?! Jakim cudem?

8. Nie chcesz nikomu pożyczać swoich książek. Jak grzecznie odpowiesz osobom, które cię o to proszą.
Książki pożyczam znajomym i nauczycielom. A pozostałym osobom mówię..

                          

9. Czytelnicze A.D.D. Zacząłeś i odłożyłeś w tym miesiącu 5 książek. Jak radzisz sobie z czytelniczym zastojem?
No cóż, tak bywa. Mówi się trudno i żyje się dalej czekając na odblokowanie.

10. Ciągle wychodzą nowe książki, a ty bardzo chcesz je przeczytać. Ile tak na prawdę kupujesz?
Tyle, ile uważam, że jest mi niezbędne do życia. Czyli około 5-6 powieści w miesiącu.

11. Po tym jak kupisz nowe książki, które bardzo chciałaś przeczytać, jak długo leżą na twojej półce za nim się za nie zabierzesz?
W moim przypadku książki leżą na szafie i mogą tam przebywać od miesiąca do pół roku.

8 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy wpis :-) ja swoje ulubione książki potrafię wiele razy czytać :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tak samo. Skoro są ulubione, to jasne, że się do nich wraca :D

   Usuń
 2. Szczerze- Twoje odpowiedzi w większości pokrywają się z moimi ;p Jedyne pytanie na które bym inaczej odpowiedziała, to te z okładkami. Jak kupuje książke z np. okładką filmową to resztę też muszę mieć z okładkami filmowymi. Wiem że to dziwne ale niestety już tak mam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja mam fioła na punkcie okładek. Najlepiej jak wszystkie do siebie pasują ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widziałam już gdzieś ten tag, ale Twoje odpowiedzi są lepsze :) Gify fajnie to urozmaicają, a Ty na pytania odpowiadasz interesująco i ciekawie :)
  http://chcecosznaczyc.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. świetny wpis, te odpowiedzi :D
  www.honestallthetime.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. fajny tag. ;)
  mnie się kilka razy zdarzyło rozpłakać podczas czytania książki w miejscu publicznym, raz umilałam sobie taką książką wykład i jakoś nikt nie był w stanie zrozumieć, dlaczego nagle płaczę jak bóbr, aż wyjść z sali musiałam. ;)
  co do wyzwań czytelniczych, to niby też jakieś robię, ale nie mam specjalnego parcia, nie wybieram książek specjalnie pod nie, czytam akurat to na co mam w danej chwili ochotę, stąd też wynika stos książek przewalających się w różnych miejscach mojego mieszkania. ;)
  pozdrawiam.
  http://poprostumadusia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny TAG i świetne gify ! :)
  Ja płakałam tylko raz czytając książkę :)
  http://kacik-czytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Podróże międzyksiążkowe , Blogger