TOP 5: Ulubione wydawnictwa.

Witajcie ludziki! Według tego, co zapowiadałam, dziś miał się pojawić TOP 10 i choć zazwyczaj mimo starań nie dotrzymuję blogowych obietnic, to dziś jej dotrzymam. Choć w tytule widnieje: Ulubione wydawnictwa, wymienię dziś pięć wydawnictw, z których najwięcej książek posiadam na swojej półce. Dodatkowo, opiszę po jednej z powieściowych nowości z każdego wydawnictwa.
To co? Zaczynamy?

1. Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Liczba książek, które posiadam: 28
Zrecenzowana książka: Ten jeden dzień ( Gayle Forman)
Polecam przeczytać: Wilkołak. Dlaczego ja? ( Steve Feasey)
Fajna nowość: Czynnik Miłości- Anna Łacina ( nowe wydanie)

Gdyby rodzina Cullenów chodziła do liceum Patrycji, wszystko wyglądałoby inaczej. Ale takie rzeczy dzieją się tylko w książkach. Poza nimi czeka codzienność: despotyczny ojciec urządzający w domu hałaśliwe imprezy, zahukana matka i zgryźliwi nauczyciele. Do tego najlepsza przyjaciółka zakochała się w Tajemniczym Poecie…
A jednak… W życie Patrycji nieoczekiwanie wkracza ktoś bardzo podobny do Edwarda, bohatera ulubionej powieści: ta sama blada cera, podobnie podkrążone oczy, nieziemska uroda… Czy chłopak rzeczywiście skrywa mroczny sekret? 

Nie wiem jak was, ale mnie straaaasznie ciekawi o co chodzi z tym chłopakiem? No cóż, muszę przyznać sama przed sobą, że jeszcze nie wyrosłam z fazy " zmierzchowej" .

 


2. Wydawnictwo Amber

Liczba książek, które posiadam: 16
Zrecenzowana książkaWierna ( Veronica Roth)
Polecam przeczytaćPorzuceni ( Meg Cabot)
Fajna nowość: Samotność odległych gwiazd - Kate Ling

Ventura to gigantyczny statek kosmiczny, dwutysięczne miasto. Wyruszył z Ziemi 84 lata temu . Za 262 lata dotrze do planety, skąd odebrano tajemniczy sygnał. Nikt z załogi nie zna Ziemi i nie pozna kresu podróży. Na Venturze się urodzili i na Venturze umrą. Mają tylko jeden obowiązek: przekazywać ziemską wiedzę kolejnym pokoleniom.
Tylko Seren odczuwa beznadziejność tej egzystencji, która nie daje wyboru. Marzy, by poczuć dotyk słońca na skórze. Domingo staje się jej słońcem. Ale na Venturze to system wybiera każdemu partnera.
Miłość jest zakazana.
Czy Seren i Dom zaryzykują wszystko dla prawdziwej miłości i prawdziwego życia, wiedząc to, czego ich uczono: że poza Venturą nie ma życia…

Kosmiczna miłość, przygody, dziwne społeczeństwo... czego chcieć więcej?3. Wydawnictwo Galeria Książki 

Liczba książek, które posiadam: 14
Zrecenzowana książka: Magnus Chase i Bogowie Asgardu: Miecz lata (Rick Riordan)
Polecam przeczytać: Na skraju jutra ( Hiroshi Sakurazaka)
Fajna nowość: Apollo i Boskie Próby II: Mroczna przepowiednia- Rick Riordan

Zeus ukarał swojego syna Apolla - boga słońca, muzyki, łucznictwa, poezji, i wiele więcej zrzucając go z Olimpu na ziemię w postaci niezdarnego, trądzikowego, szesnastoletniego śmiertelnika imieniem Lester. Jedyny sposób, by Apollo odzyskał należne mu miejsce na Olimpie jest przywrócenie kilku wyroczni które zostały dawno zapomniane. Co ma wpływ na wyrocznie, i co Apollo/Lester może zrobić bez swoich boskich mocy? Po doświadczeniu serii niebezpiecznych, i szczerze mówiąc, upokarzających prób w Obozie Herosów, Lester musi opuścić względnie bezpieczną przystań i wyruszyć w jeżącą włosy na głowie podróż przez Amerykę Północną. Na szczęście wbrew braku boskich łask zyskuje przyjaciół, którzy będą bardzo bliscy fanom serii o Percym Jacksonie i Olimpijskich Herosach. Rick przybywając wraz z Apollinem i Leonem obiecuje wypełnioną komicznym haiku nową przygodą. 

Słuchajcie, to jest Rick Riordan. Każda jego książka jest dobra. Niektóre są słabsze, niektóre lepsze, a niektóre tak genialne, że kosmos mały! Ale to Rick Riordan i to powinno wystarczyć do tego, by chociażby przeczytać tę powieść.4. Wydawnictwo MAG

Liczba książek, które posiadam: 13
Zrecenzowana książka: Kroniki Bane'a ( Cassandra Clare)
Polecam przeczytaćAtlas chmur (David Mitchell)
Fajna nowość:  Tlen- Geoff Ryman

Jest rok 2020. Na całym świecie, a więc i w Karzistanie, małym kraiku leżącym gdzieś w środkowej Azji, przeprowadzony zostaje test „Tlenu”: globalnej sieci obywającej się bez komputerów i interfejsów. Wykorzystującej bezpośrednio specjalnie sformatowane fragmenty mózgu.
Test kończy się źle, są ofiary śmiertelne. A w małej, zagubionej w karzistańskich górach wiosce spaja on w jedno dwie osobowości: głównej bohaterki, kobiety w średnim wieku, Mae Chung, i zmarłej w jego trakcie ślepej staruszki pamiętającej bardzo dawne czasy. „Tlen” ma powrócić za rok, po poprawkach, obie kobiety istnieją w nim jednak już teraz. Jako jedna osobowość. Istnieją jednocześnie w „Tlenie”, gdzie ludzie nie mają ciał, i w ciele Mae.
Mae Chung, choć analfabetka, jest inteligentna, sprytna i mądra. Stara się przygotować konserwatywną wiejską społeczność na nieuniknione zmiany. Rozwija biznes w dotychczasowej, klasycznej sieci, bogaci się, uczy nowego świata siebie i innych, choć los nie szczędzi jej osobistych dramatów. Drugie „ja” Mae, obrócone w przeszłość, sprzeciwia się wszelkim zmianom. Do końca nie wiemy, które zwycięży. Do końca nie wiemy nawet, czym jest zwycięstwo: zwieńczeniem tradycji czy jej zagładą?
Mae Chung to chyba najpełniej KOBIECA bohaterka współczesnej fantastyki naukowej. A „Tlen” jest zaskakującą i piękną opowieścią o tym, jak przeżyć między młotem nowego, które nie chce nadejść, i kowadłem starego, które nie chce odejść.  


No, powiem szczerze, że jestem zaintrygowana. Opis książki jest niesamowity i mnie zrobił okropną chrapkę na tę powieść! Ciekawe, czy biblioteki w moim mieście już mają " Tlen" w swoich zasobach...


5. Wydawnictwo Otwarte

Liczba książek, które posiadam: 13
Zrecenzowana książka: Babska Stacja ( Fannie Flagg)
Polecam przeczytać: Ktoś mnie pokocha ( Stephanie Perkins i inni)
Fajna nowość: Światło, które utraciliśmy- Jill Santopolo

Lucy i Gabe poznali się 11 września 2001 roku. Gdy wieże WTC runęły, a pył przykrył Nowy Jork, zrozumieli, że życie jest zbyt kruche, by przeżyć je bez pasji i emocji. I zbyt krótkie, by nie być razem.
Wkrótce jednak Gabe postanawia przyjąć pracę reportera na Bliskim Wschodzie i wtedy wszystko się zmienia. Lucy dowiaduje się o jego decyzji w dniu, w którym produkowany przez nią program telewizyjny zdobywa nagrodę Emmy. Dzień jej triumfu staje się też dniem, w którym coś nieodwracalnie się kończy. W kolejnych latach Lucy będzie musiała podjąć niejedną rozdzierającą serce decyzję. Czy pierwsza miłość okaże się też ostatnią?


Nie mam zielonego pojęcia, dlaczego tak ciekawi mnie ta książka. Może dlatego, że liczę, że ten romans nie okaże się totalnie głupi? A może dlatego, że szukam kolejnych powieści, które utwierdzą mnie w przekonaniu, że królik lub inne zwierzątko jest lepszym wyborem niż "posiadanie" chłopaka.
#byćosiemnastolatką

THIS IS THE END!!!

Mam nadzieję, że post się wam podobał. Dajcie znać w komentarzach, którą z powyższych nowości chętnie byście przeczytali?

Dobranoc :D

4 komentarze:

 1. Ja najczęściej kupuje książki MAGa, to zdecydowanie moje ulubione wydawnictwo :) "Tlen" chętnie bym przeczytała, też bardzo podoba mi się ta okładka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem szczerze, że to pierwszy raz kiedy zwracam uwagę na to, jakich wydawnictw książki posiadam :) Fajnie, że lubisz MAGa :)

   Usuń
 2. Czytałam "Czynnik miłości" (swoją drogą to całkiem niezła książka), ale w tym średnio ładnym wydaniu. Nie miałam pojęcia, że jest nowe - i do tego tak świetne <3

  Pozdrawiam,
  Paulina z naksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo, a co myślisz o " Czynniku miłości"? Bo chciałabym kupić tę powieść, a nie wiem czy warto.

   Usuń

Copyright © 2014 Podróże międzyksiążkowe , Blogger